Kto stojí za projektom Tatry doma?

Mám veľké šťastie, že som sa narodil v náručí Vysokých tatier. Už od mojich mladých liet ma rodičia brávali do tatier, do prírody. Načerpať energiu a silu, hovorili. Samozrejme, úplne som im nerozumel a nerozumel som ako niekto môže načerpať „energiu a silu“ tým, že sa fyzicky zničí stúpaním po kamenných chodníkoch a prudkých svahoch.

Až neskôr som to pochopil. Načerpať silu znamená vnímať ohromnú silu , ktorú nám príroda dokáže dať.

Znamená to s úžasom pozorovať silný prúd vodopádu a cítiť na vlastnej koži malé kvapky,ktoré chladia v teplý deň.

Znamená to pozorovať západ slnka z vrcholku hôr a sledovať ako zapadá za obzor a celá dolina sa ponára do pokojného spánku.

Vidieť východ slnka ako zaslúženú odmenu po stúpaní v tme a sledovať ako sa priestor okolo nás zväčšuje a každou minútou svetlo vlieva život do nových končín. V prírode som začal vidieť svojho priateľa, s ktorým sa najlepšie debatuje, keď je človek sám.

A práve o tom to je. O pocite, ktorý vo Vás príroda vyvolá a potom zanechá, niekedy aj na celý život.

Ja som sa rozhodol tie krásne pocity, ktoré vo mne príroda vyvoláva a odomkýňa zachycovať na fotoaparát. Robím to už skoro jedno desaťročie a predsa, vždy keď sa na potulky s mojím starým a dobrým priateľom teším ako by to bolo prvý raz. Spoločne nazeráme “cez okno”. Za ten čas som si vytvoril moju vlastnú poetiku a obrazy z projektu Tatry doma sú tým najlepším, čo sa mi podarilo doteraz vytvoriť.

A nielen to. Mojou ambíciou je, aby obrazy boli aj estetickým a najmä vkusným doplnkom do Vášho domova a ktoré budú mať svoju váhu.

Preto existuje z každého veľkého obrazu iba 24 kusov. A viac ich už nikdy nebude. Ku každému obrazu je pribalené špeciálne „Veľké malé prekvapenie“, aby spoločne vytvorili jedinečný obraz, ktorý bude v úplnosti iba Váš.

Och a prečo práve 24? Toľko rokov mi trvalo, kým som vytvoril Tatry doma 🙂

-dávid